Koszmary architektury

Wypromuj również swoją stronę
piątek, 25 maja 2007
o jakości przestrzeni decydują nie tylko obiekty kubaturowe, ale również inne elementy jak: drogi, mała architektura, zieleń.
w tym przypadku wszysto szwankuje: budynki garażowe wołają o pomstę do nieba, droga dojazdowa - brak, a na dodatek prawdopodobnie niechlujnie wykonany wodociąg.
skończyło się piękną katastrofą.

piątek, 18 maja 2007
domy katalogowe: następny dowód, że chodzi tylko o pieniądze to ten projekt, który wygląda jak zadaszenie ziemianki. autorzy (studio atrium) pewnie przekonują, że to tani budynek bo składa się prawie wyłącznie z dachu. i może tak jest - tylko gdzie tu sens i logika. a jak się to ma do tradycyjnej formy polskiego domu ? a jak będzie wyglądać wieś złożona z takich budynków?

wtorek, 15 maja 2007
więcej domów udających statki kosmitów nie zamierzam pokazywać.
chyba że ktoś przyśle zdjęcie prawdziwego UFO i jego architektura będzie fatalna ;-))

niedziela, 06 maja 2007
w Korei Pólnocnej w połowie lat osiemdziesiątych rozpoczęto budowę hotelu ryugyong, który w zamiarze koreańskich satrapów miał być największym hotelem na świecie. wysokośc budowli 330 m, 1000 pokoi hotelowych, 7 obrotowych restauracji na ostatnich piętrach.
wszystko to w kraju, w których tysiące ludzi umierają z głodu.

totalitaryzm przegrał w tym wypadku z ekonomią i techniką, gdyż brakło pieniędzy i rozwiązań technicznych dla zakończenia buowy. w latach dziewięćdziesiątych budowę wstrzymano.
w Phenianie straszy takim pomnikiem komunizmu.
środa, 02 maja 2007
w czasie kiedy myślimy o majowych wyjazdach turystycznych i mówimy o przyjęciu milionów zagranicznych turystów oferujemy im taki "obiekt hotelowy"

tragedia i wstyd.
a może to wroga działalość przeciwników organizowania Euro 2012 w Katowicach?