Koszmary architektury

Wypromuj również swoją stronę
niedziela, 30 listopada 2008
jeżeli tak, to ten dom powinien należeć do Herkulesa Poirot

(szkoda, że dach nie jest czarny).
piątek, 21 listopada 2008
historia architektury zna wiele przykładów bankructwa inwestorów wynikającego z niedoszacowania kosztów budowy. budowa Palazzo Pitti we Florencji doprowadziła do bankructwa bankiera Lukę Pitti, a pałac za długi przejęli Medyceusze.
również ten budynek chyba doprowadził właściciela  do ruiny i szczęśliwie dla niego nie zostanie ukończony, gdyż jego konstrukcja, a w szczególności dach przeczą zasadom statyki i normom wytrzymałości materiałów.
szkoda bo mogłaby być taka piękna katastrofa!

poniedziałek, 17 listopada 2008
zastanawia mnie co kieruje ludźmi budującymi takie domy?masa energii i pieniędzy poszła na coś, co jest kompletną pomyłką.
środa, 12 listopada 2008
Podaję za Gazetą Pomorską: "Inżynier Bogdański proponuje wybudowanie na inowrocławskim Rynku obiektu, który przypomina krakowskie sukiennice. Na parterze przewiduje lokalizację kilkunastu sklepów, a na piętrze mini barów i dużego tarasu. W obiekcie znajdowałyby się także sanitariaty".

a dlaczego?
inżynier Bogdański odpowiada: - "Skoro chcemy, żeby patronką Inowrocławia była królowa Jadwiga, to ofiarujmy jej w zamian coś, co kojarzy się z Krakowem".
a ja mam pytanie dlaczego sukiennice, a nie kościół Mariacki albo Wawel?