Koszmary architektury

Wypromuj również swoją stronę
Blog > Komentarze do wpisu

Gołębiewski szpeci

Trudno znaleźć inwestora, który w większym stopniu kpi sobie z prawa i ładu przestrzennego niż hotele Gołębiewski.
Inwestor przeszedł do następnego etapu dewastowania przestrzeni. Po gniotach w Mikołajkach, Karpaczu, Wiśle i Białymstoku przyszła pora na ich "poprawianie".

W tym ostatnim powstał pomysł rozbudowy hotelu. W miejsce nielegalnie wybudowanej części konferencyjnej ma powstać nowe skrzydło z salami konferencyjnymi - tylko większe i jeszcze szpetniejsze.

a ma być tak:

i gdzieś w tym wszystkim są architekci, urzędnicy, władze miasta.
Po czyjej stronie oni stoją - na pewno nie po stronie Architektury.

środa, 16 stycznia 2013, raider55

Polecane wpisy

  • Disneyland w Jordanowie

    Jak informują na rynku w Jordanowie ma stanąć taka galeria handlowa. Po pierwsze dlaczego galeria, po drugie dlaczego taka brzydka. Jak outlet w Piasecznie;-((

  • Czy następna będzie Łódź?

    Firma Best Western chce wybudować nowe hotele w Łodzi. Jeżeli mają wyglądać jak ten w Katowicach, to szkoda Łodzi.

  • pomyłka Libeskinda

    Każdy może się pomylić pięć lat już mija, a mieszkańcy Toronto nie mogą przyzwyczaić się do budynku Królewskiego Muzeum Ontario. Wygląda na to, że Libeskind pos

Komentarze
Gość: zaciekawiony, *.uph.edu.pl
2013/01/17 12:07:10
Ciekawe czy nowa część też będzie nielegalna? Nawiasem mówiąc jak tak dalej pójdzie, to w końcu mu się któryś hotel zawali od nadbudów i przybudek...
-
Gość: , *.elblag.vectranet.pl
2013/01/17 20:00:16
jak ja nie znoszę pytania "gdzie są architekci". już piszę co mogą architekci... nic, zrzymać się jak i każdy. jest zlecenie, ktoś je bierze, rysuje za pieniądze sztukę, a inwestor mówi "może i ładne, ale ja chcę... ja płacę, ja wymagam i nie będzie mi tu pan/pani mówić co piękne. wiem co mi się podoba, co ludziom się spodoba". Ludzie, wykształcenia, pokory brak tym co kasę trzymają. potem rysunki wędrują na budowę. Prawo budowlane nie reguluje elewacji, nawet gdy jest oszałamiająco wysmakowana to i tak jest częścią tzw. zmian nieistotnych co byle wykonawca może bezkarnie zmienić. A może warto zwrócić uwagę na brak architekta miejskiego w naszym Białymstoku... Nie raz i nie dwa efekty prac architektów lądowały w koszu, nie raz i nie dwa wstyd nam było za umieszczenie nazwiska w tytule autor projektu, bo obiekt daleki już był od projektu. I co ma na celu pytanie "gdzie są architekci". A może lepiej byłoby po prostu nie korzystać z usług, które brzydotą odstręczają? może gdyby inwestor wiedział, że jego obiekt odstrasza zamiast przyciągać... pomyślałby o powrocie do projektu?
-
Gość: , *.internetdsl.tpnet.pl
2013/01/23 14:38:27
boze widzisz i nie grzmisz
-
Gość: Katasza, *.cdma.centertel.pl
2013/01/26 23:28:54
Już lepiej żeby pozostał jak jest. Wybieram mniejsze zło. Kryzys zagląda wszędzie.
-
Gość: rumcajs, *.rev.sfr.net
2013/01/27 10:51:49
Blok jako szczyt wykwintu. Czego oczekiwac w panstwie w ktorym zabudowa centrum stolicy potwornosciami-wiezowcami ze szkla i "alaminium" jest piekna. Nic to, ze dojazd do nich to koszmar, brak parkingow, obok jest estakada, dzielaca centrum miasta. MDM to przynajmniej jakas (nawet jesli dyskusyjna) koncepcja architektoniczno-urbanistyczna. Projekt muzeum przed Palacem Kultury to pudelko z butami ale w stylu Christo. To, ze golebiewski ma entuzjzstow, na wet tzw. wiekszosc potwierdza tylko, ze postep nie jest dokonywany przez wiekszosc.
-
Gość: rumcajs, *.rev.sfr.net
2013/01/27 10:57:17
To, co mnie dziwi to akceptacja samowoli budowlanej, jesli cos nie jest zgodne z projektem, architektonicznie lub urbanistycznie, nalezy bezwzglednie rozbierac.
-
kostusiak123
2013/03/26 11:30:04
Nie wiem dlaczego, ale nasi architekci nie mają gustu, albo pan Gołębiewski nie ma gustu, bo hotel nawet bez tej części wygląda okropnie, jak jakieś nowe blokowisko i tyle, ale mają tam dobre wina ot co, wiec tylko dla niego warto tam skoczyć ;]
-
Gość: Szarik, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/08/21 09:35:07
Trochę więcej pokory, a także pracy kształcącej zmysł estetyczny. Projekt przebudowy obiektu Gołębiewski jest rewelacyjny: dyskrena zmiana bryły i nowa kolorystyka, zgodna z najlepszymi klasycznymi wzorcami.
-
Gość: pistacja, *.amanah.com
2013/12/09 13:57:36
Ja bym wolała, żeby już nic nie zmieniali, bo ten hotel będzie wyglądał jeszcze gorzej.
-
Gość: ŁK, 78.9.15.*
2014/12/09 13:33:31
Gdyby nie wiało grozą, która przychodzi na myśli o realizacji tego "co ma być", to umarłbym ze śmiechu (to do większości "pomysłów projektowych" na tej stronie); no i powiedzcie - czy świat jest jeszcze normalny?
Gołębiewski w Wiśle (zwłaszcza w mglisty dzień, ale niestety - nie tylko), choć bez planowanych dodatków wygląda jak "Titanic" w sercu Beskidu Śląskiego.
-
Gość: Tomasz, *.syriusz.net.pl
2018/04/08 10:15:30
Jak na taki drogi hotel to faktycznie wygląda słabo...

_____________________
polinie.pl/oferta/mycie-dachow/
-
Gość: adam, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2018/04/17 09:39:42
Wygląda naprawdę średnio, skoro są to prestiżowe miejsca to naprawdę mogłoby być lepiej.
____________
www.laser-zetmark.pl/
-
2018/09/06 10:50:22
Strasznie to już na projekcie wygląda a co dopiero w rzeczywistości. Nie wiem kto sobie to wymyślił ale strasznie mało ambitna ekipa to musiała być. Już wolałbym zostawić to co jest.
_______________
www.kristal.net.pl/